Start > Aktualności

w Klubie Mam- pierwsza pomoc

W piątek 13 maja w ramach spotkań Klubu odbyło się szkolenie z pediatrycznej pierwszej pomocy prowadzone przez instruktora – ratownika Pana Adama Acher,  reprezentującego Centrum Ratownictwa i Pierwszej Pomocy – Ratea. Na spotkaniu obecnych było 11 mam, 1 tatuś oraz 8 dzieci w wieku od 2 miesięcy do 2 lat. Rodzice aktywnie uczyli się m. in. oceniania stanu poszkodowanego dziecka i dalszego postępowania w najczęstszych stanach nagłych u dzieci. Istotą szkolenia były ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem manekinów osoby dorosłej, dziecka i niemowlaka, wyrabiające umiejętność odpowiedniej reakcji.

/pliki/pictures/file/aktualnosci/nowe/oddychanie.jpg                            /pliki/pictures/file/aktualnosci/nowe/pompierw.jpg

z ciekawostek dla Pań: niby drobiazg, ale przed udzielaniem pierwszej pomocy należy najpierw związać z tyłu swoje włosy.

niektórzy mogli na własnej skórze poczuć działanie folii termicznej

/pliki/pictures/file/aktualnosci/nowe/pomoc.jpg

Kolejne udane spotkanie za nami. Mamy i 1 tatuś nabyły mnóstwo ważnych informacji i umiejętności a przy tym spędzili czas w miłej atmosferze pełnej humoru i energii.

/pliki/pictures/file/aktualnosci/nowe/pomocgrupowe.jpg

Zainteresowanych uczestnictwem w Klubie prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami 22 350 91 20, 601 555 670 lub e-mail gops@michalowice.pl

Dołącz do nas!!!

 

Autor: Joanna Strzyżewska

 

Wróć