Start > Aktualności

Zimowa Stacja

W dniach od 8 do 12 lutego br. GOPS Gminy Michałowice zorganizował zajęcia pn. Klub Zimowa Stacja dla 11 dzieci z rodzin podopiecznych.

Tygodniowy program przewidywał wiele różnorodnych atrakcji dla uczestników zimowiska.

Pierwszego dnia, po zapoznaniu się i krótkiej integracji, wolontariuszka za pomocą sztuki wprowadziła uczestników w świat emocji. Dzieci porozmawiały o sposobach wyrażania i nazywania uczuć. Największą frajdą okazało się malowanie solą na czarnej tkaninie – powstało wiele ciekawych pejzaży inspirowanych muzyką.

We wtorek, korzystając z dobrej pogody, dzieci podzielone na dwie grupy rywalizowały ze sobą w grze terenowej wymyślonej przez wychowawcę. W drugiej części dnia zorganizowano warsztaty plastyczne, na których powstały literki zdobione techniką decoupage oraz kolorowe zwierzaki.

Trzeciego dnia dzieci wraz z wychowawcami oraz wolontariuszami wybrali się do kina na film pt. „Fistaszki”. W czwartek urządzono dzień gier planszowych oraz warsztaty naukowe. Ostatniego dnia dzieciaki wzięły udział w warsztatach baśniowych, zrobiły własne „łapacze snów” i uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną poprowadzonych przez wolontariuszy-animatorów GOPS.

Zajęcia podczas ferii były prowadzone przez wychowawców, pracowników GOPS oraz wolontariuszki.  Zapewniono dojazd dzieciom, które nie miały możliwości samodzielnie dotrzeć na zajęcia oraz posiłki.

/pliki/pictures/file/przetargi/zapytania_ofertowe/27012016/ferie_4.jpg

autor:

Natalia Kremplak

-aspirant pracy socjalnej-

Wróć