Start > Aktualności

Wyplatanki z papierowej wikliny

W dniu 27 września br w świetlicach wiejskich w Opaczy Kolonii przy ul. Ryżowej 90 oraz w Komorowie Wsi przy ul. Kaliszany dzięki uprzejmości sołtysów przeprowadziliśmy warsztaty plastyczne „Wyplatanki z papierowej wikliny”.Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy. Łącznie wzięło w nich udział ponad 30 osób - dzieci, młodzież, rodzice, nauczyciele i wolontariusze.

Zaczęliśmy od zapoznania się oraz przygotowania materiału do pracy, poznaliśmy różne techniki wyplatania, rodzaje splotów i obejrzeliśmy przykładowe prace wykonane w tej technice. Następnie każdy uczestnik warsztatów po opanowaniu techniki skręcania rurek przygotował odpowiednią ich ilość. Właśnie kręcenie rurek z papieru zajmuje najwięcej czasu i tu ogromne podziękowania dla Natalii Kachniarz, Dominiki Radgowskiej, Magdy Nowakowskiej i Kamila Janowskiego – wolontariuszy GOPS, którzy wsparli nas i przygotowali rurki dla innych uczestników. Zaraz potem każdy zabrał się do wyplatania. Najwięcej powstało koszyczków i serduszek, ale również był motylek i inne prace. Najmłodsze dzieci z pomocą swoich rodziców świetnie radziły sobie z wyplatankami. Każdy z uczestników znalazł dla siebie taką formę wyplatanek, która była dla niego ciekawa.

Wszyscy uczestnicy byli bardzo zainteresowani poznaniem nowej techniki plastycznej, dzieci wspólnie z rodzicami świetnie się bawiły podczas pracy.

Następne już wkrótce!!! Zapraszamy do śledzenia naszej strony:  www.gops.michalowice.pl.

Autor: Magdalena Mosiejczyk-Gołos – pomysłodawczyni i realizatorka warsztatów

Wróć