Start > Aktualności

w Muzeum i Galerii

W dniu 10 kwietnia br. 13 dzieci wraz z opiekunami i wolontariuszami wybrała się na zwiedzanie do Muzeum Narodowego i Galerii Zachęta w Warszawie.

W ramach wizyty w Muzeum Narodowym dzieci miały okazję obejrzeć wystawę pt. "W Muzeum wszystko wolno", której kuratorami byli ich rówieśnicy. Grupa 69 dzieci w wieku 6–14 lat, podzielonych na sześć zespołów kuratorskich wybrały 300 eksponatów będących w magazynach Muzeum, stworzyły 6 wystaw tematycznych, dodały własne komentarze i opisy oraz nagrały audiobooki. Wspólnie obejrzeliśmy obiekty sztuki starożytnej i orientalnej, rzemiosło artystyczne, rzeźby dawne i współczesne, fotografie, rysunki i grafiki, monety i medale, ubiory oraz obrazy pochodzące z różnych epok.

Największe zainteresowanie wzbudziła ogromna multimedialna krzyżówka. Dzieciaki układały hasła, które gdy były poprawne podświetlały się na kolorowo, a na ekranie pojawiała się grafika ilustrująca odgadnięte hasło. Odpowiedzi stanowiły dzieła sztuki zebrane w sali „Gra w bohatera” - były to wizerunki 32 bohaterów wybranych wśród świętych, postaci mitologicznych i historycznych, bohaterów dnia codziennego, a także antybohaterów.

Drugim miejscem, które odwiedziliśmy tego dnia była Galeria Zachęta i wystawa pt. "Tu czy tam? Współczesna polska ilustracja dla dzieci.". Składająca się z trzech części wystawa pochłonęła nas bez reszty! Dzieci same mogły poczuć się artystami i dać ponieść się swojej wyobraźni i kreatywności. Dowiedzieliśmy się czym jest ilustracja, a nawet mogliśmy przez chwilę poczuć się jak ilustratorzy. Odwiedziliśmy również interaktywny labirynt wykorzystujący ilustracje oraz wielką czytelnię, gdzie mogliśmy obejrzeć dzieła ilustratorów w wersjach książkowych.

Krążą pogłoski, że dzieciakom się podobało!

autor : Natalia Kremplak

/pliki/pictures/file/aktualnosci/nowe/IMG_6542_1.jpg

/pliki/pictures/file/aktualnosci/nowe/IMG_6717_1.jpg

/pliki/pictures/file/aktualnosci/nowe/IMG_6652_1.jpg

Wróć