Start > Aktualności

Szlachetna Paczka juz po raz 15


Jesteś aktywny, chcesz zmienić coś w swojej okolicy i zrobić coś dobrego dla innych, lub znasz kogoś takiego?- TO JEST INFORMACJA DLA CIEBIE.

Szlachetna Paczka walczy z biedą. Jest to projekt, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. W tym roku SZLACHETNA PACZKA jest organizowana po raz piętnasty. 

Główną motywacją dołączania ludzi do wolontariuszy Szlachetnej Paczki jest chęć pomocy drugiemu człowiekowi. Jest to doświadczenie cenne i często zmieniające życie – w kontekście własnej zmiany i wpływu na zmianę drugiego człowieka.

Wolontariusz Szlachetnej Paczki to ktoś, kto dociera do prawdziwej biedy, wchodzi tam, gdzie inni są obojętni albo boją się wejść. Wolontariusze odnajdują potrzebujących w swoim rejonie, spotykają się z nimi w ich domach, diagnozują sytuację i podejmują decyzję o włączeniu do projektu. Następnie dbają o przygotowanie jak najlepszej jakości pomocy przez darczyńców.

W tej chwili przyjmujemy zgłoszenia chętnych na wolontariuszy. Jeżeli czujesz, że chcesz pomóc, zrobić coś dobrego i co ma sens – dać coś z siebie- zgłoś się do Kamili Bitner- Lidera regionu Michałowice/ Nadarzyn mailowo na adres: paczkamichalowice@gmail.com lub pod numer telefonu: 606 296 505

Do Szlachetnej Paczki włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Docieramy do prawdziwej biedy – tej ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy. W Polsce nie brakuje osób, które nauczyły się wyglądać na ubogie i dzięki wzbudzaniu litości, zarabiają na swojej „biedzie”. Takim ludziom nie pomagamy. Naszym celem jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę. Dlatego do Paczki trafiają te rodziny, dla których kontakt z wolontariuszem oraz wsparcie materialne będą impulsem do zmiany.

Jeżeli znasz rodzinę, która potrzebuje – a nie oczekuje pomocy, zgłoś ją na adres: paczkamichalowice@gmail.com lub pod numer telefonu 606 296 505.

 

Wróć