Start > Aktualności

Święta i ferie w Klubie Świetliki

 Tuż przed świętami oraz w ferie w Klubie Świetliki czekało wiele atrakcji i niespodzianek.20 grudnia 2017 r. dzieci z Klubu Świetliki z Opaczy i Granicy wraz z rodzicami spotkali podczas świątecznego spotkania na świetlicy w Granicy.  Animatorzy zaprosili uczestników spotkania do udziału w integracyjnych warsztatach budowania świątecznych domków z tektury zdobionych wyjątkowo mięciutkim i puchatym śniegiem. Kolejną atrakcją była gra 5 sekund, która wymagała od dzieci refleksu i wiedzy na temat zwyczajów, tradycji i legend związanych ze świętami Bożego Narodzenia.  W drugiej części spotkania odbyły się rodzinne warsztaty zdobienia bombek, które dzieci zabrały aby przystroić choinki w swoich domach.

W pierwszym tygodniu ferii, w dniach 15-19 stycznia br., dzieci z Klubu Świetliki z Opaczy i Granicy miały okazję poznać się i zintegrować podczas wspólnych zajęć na świetlicy w Granicy. Pierwszy dzień upłynął właśnie pod hasłem INTEGRACJA, dzieci zostały podzielone na zespoły, a zaplanowane zadania miały na celu nauczyć dzieci współpracy i komunikacji. Każdy zespół miał wymyśleć własną nazwę, stworzyć godło, piosenkę bądź wiersz o swoim zespole oraz zbudować wieżę z gazet.  Końcowym sprawdzianem dla zespołów była gra w kalambury.  Drugi dzień poświęcony był kulturze i spędziliśmy go w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie. Dzieci mogły bliżej zapoznać się z  historią biblioteki i przekonać się, że biblioteka naprawdę rozwija wyobraźnię. W pierwszej części zajęć  dzieci stworzyły własne karty do gry w Dixit inspirowane książkami wybranymi przy pomocy pani bibliotekarki. Kolejną okazją do użycia własnej wyobraźni były zajęcia z druku 3D, podczas których przy pomocy 'magicznego" pisaka powstało wiele trójwymiarowych ozdób i stworów. Jedną z atrakcji tego dnia były również rozgrywki w  gry planszowe, które dostarczyły dzieciakom dużo radości i umożliwiły pokazanie swoich talentów i sprytu. Hasłem trzeciego dnia był sport. Na początku dzieci  zapoznały się z pojęciem „Fair play” oraz ustaliły wspólnie zasady zabawy tego dnia. Podczas różnorodnych konkurencji dzieci miały możliwość sprawdzić się nie tylko wysiłkowo, ale także intelektualnie. Odbyły się rozgrywki takie jak: skok w workach, stworzenie rynny z papieru, przekładanie balonów za pomocą chust, „ludzka choinka”, tenis balonowy oraz wiele innych. Na koniec odbyły się zajęcia z chustą animacyjną „Klanza”. W czwartek, w Dzień Popcornu wybraliśmy się do kina na film „Fernando”, z którego dzieci mogły nauczyć się, że nie istnieje jedna słuszna droga i szukając swojej życiowej ścieżki należy słuchać głosu serca. Ostatni dzień poświęciliśmy pasjom. Tego dnia dzieci odwiedził gość -obywatel Albanii, który opowiadał o swoim kraju. Dzieci mogły skosztować oliwy z oliwek prosto z Albanii oraz nauczyć się słówek w języku albańskim. Na koniec odbył się quiz z nagrodami. Tego dnia także dzieci przedstawiały swoje talenty, dzieliły się swoimi pasjami i zainteresowaniami.

W ramach zajęć dzieci miały zapewnione drugie śniadanie oraz obiad. W organizacji i realizacji zajęć przez cały ten czas wychowawców wspierały 4 wolontariuszki.

 

wychowawcy: Natalia Kremplak, Olga Daneksp]/pliki/pictures/file/aktualnosci/kolaz_swieta (4).jpg

spotkanie świateczne

/pliki/pictures/file/aktualnosci/ferie 2018 (2).jpg

zajęcia podczas ferii

Wróć