Start > Aktualności

Piknik rodzinny empatyczni@otwórz-oczy.pl

W dniu 23 września 2018 roku w Parku Sokoła w Pruszkowie wzięliśmy udział w pierwszej na poziomie Powiatu wspólnej inicjatywie wyrażającej sprzeciw wobec przemocy. Wydarzenie rozpoczęło się od rozdania niebieskich wstążeczek i wspólnego marszu pod nazwą Marsz "Błękitnej wstążki -Solidarni wobec przemocy”. W marszu wzięli udział także mieszkańcy Gminy Michałowice na czele z Wójtem Panem Krzysztofem Grabką oraz radną gminy Michałowice Panią Ewą Ilczyszyn.

/pliki/pictures/file/aktualnosci/marsz.jpg     /pliki/pictures/file/aktualnosci/marsz_przedstawiciele.jpg

Kolejnym punktem wydarzenia był Piknik rodzinny pod hasłem empatyczni@otwórz-oczy.pl, podczas którego  Wszystkie Gminy Powiatu Pruszkowskiego przygotowały moc atrakcji: robienie mydełek, pokaz koronek, foto budka, dmuchańce, wata cukrowa i wiele innych.

Gminę Michałowice reprezentował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz przedstawiciele Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie wraz z Fundacją Sol Subridens oferując uczestnikom Pikniku warsztaty robienia  mandali z ziół i ziarna, warsztaty bibułkarstwa jak również szereg materiałów edukacyjnych z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie  i promocyjnych.

/pliki/pictures/file/aktualnosci/ak. 3a warsztaty robienia mandali_.jpg   /pliki/pictures/file/aktualnosci/ak. 3b warsztaty bibulkarstwa.jpg

Na scenie prezentowali się artyści reprezentujący poszczególne Gminy. Gminę Michałowice reprezentowały: Zespół The BoysBand, który istnieje drugi rok. Tworzą go chłopcy od wielu lat śpiewający w szkolnym zespole Nuteczki w szkole w Nowej Wsi. Skład zespołu to: Dawid Szarko, Kuba Maliszewski, Mikołaj Dalasiński i Szymon Paluchowski oraz soliści: Kuba Maliszewski, Tosia Rak, Zosia Mocarska uczniowie ZSP w Nowej Wsi, których instruktorem jest  Pani Małgorzata Gajownik (obecnie Woźniak).

/pliki/pictures/file/aktualnosci/bysbang.jpg /pliki/pictures/file/aktualnosci/solistka 2.jpg

/pliki/pictures/file/aktualnosci/solistka.jpg  /pliki/pictures/file/aktualnosci/duet.jpg

Ostatnim punktem programu było rozstrzygniecie i wręczenie nagród w konkursie "Bezpieczna rodzina". Wśród laureatów znaleźli się uczniowie  ze Szkół z terenu gminy Michałowice, którzy zajęli:

II miejsce (wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych)

Aleksandra Kępińska kl. 2a, LO Komorów

/pliki/pictures/file/aktualnosci/II miejsce Aleksandra Kepinska 2a LO Komorow.jpg

II miejsce (wśród uczniów kl V-VIII i gimnazjum)

Martyna Koczko, kl. 8b, Szkoła Michałowice

/pliki/pictures/file/aktualnosci/II miejsce Martyna Koczko 8b Michalowice.jpg

III miejsce (wśród uczniów kl V-VIII i gimnazjum)

Hanna Ogińska, kl. 5b, Szkoła Komorów

/pliki/pictures/file/aktualnosci/III miejsce Hanna Oginska 5 b Komorow.jpg

Zwycięzcom i wszystkim biorącym udział w konkursie Gratulujemy !!!

 

autor: Edyta Żaczkiewicz

Wróć