Start > Aktualności

Niewidzialna wystawa

/pliki/pictures/image/niewidzialna_wystawa.pngW sobotę 06.04.2013 r. wolontariusze razem z uczestnikami projektu „Aktywnie do rozwoju”, wzięli udział w "Niewidzialnej wystawie", która otwarta jest w Warszawie i jest obecnie jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc. Poza granicami Polski – w Budapeszcie i Pradze przyciąga setki tysięcy osób.  Mieliśmy możliwość przenieść się
w interaktywną podróż i zobaczyć świat oczami niewidomych. Trasa naszej podróży, prowadziła przez część „widzialną” i „niewidzialną”. W swój świat wprowadzali nas niewidomi i słabowidzący przewodnicy. W pierwszej części, poznawaliśmy alfabet Braila oraz przedmioty które używają niewidomi na co dzień. Później zostawiliśmy wszystkie rzeczy i przenieśliśmy się do... ciemności, a tu świat jest całkiem inny. Wyostrzyliśmy zmysł dotyku, węchu i równowagi... przeszliśmy po domu, ulicy, chatce leśniczego, lesie, odwiedziliśmy galerię sztuki, a na koniec zamówiliśmy parę batonów w barze. Wszystko to nie widząc zupełnie nic! To spotkanie z pewnością pozwoliło nam zobaczyć jak wiele niebezpieczeństw może nieść zwykłe skrzyżowanie czy ulica... i jakie trudności napotykają osoby niewidome. Dla nas to było cenne doświadczenie, z pewnością wiemy więcej.
Polecamy wystawę każdemu.

Wrażeniami z wystawy, podzieliliśmy się też w księdze pamiątkowej:
"Poruszająca wystawa, szczerze podziwiamy, niewidzialna wędrówka otwiera oczy... -
wolontariusze i uczestnicy projektu Aktywnie do rozwoju"

autor tekstu
Marta Nowak

Wydarzenie zorganizowane w ramach projektu systemowego "Aktywnie do rozwoju" finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wróć