Start > Aktualności

Gminny Dzień Wolontariusza 2014

Dnia 13 grudnia 2014 r. świętowaliśmy Gminny Dzień Wolontariusza, który był okazją do uroczystego wyróżnienia małych i dużych mieszkańców Gminy Michałowice, którzy przez cały zeszły rok świadczyli bezpłatną i bezinteresowną pomoc na rzecz drugiego człowieka.  Scenariusz Dnia Wolontariusza był podzielony na trzy części. Pierwszą część stanowiły Targi Wolontariackie, dzięki którym goście mogli zapoznać się z ofertami dla wolontariuszy przygotowanymi przez instytucje i organizacje działające na terenie naszej gminy – swoje stoiska wystawiły m.in. Gminna Biblioteka w Komorowie, Szkolne Koło Wolontariatu z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie, ZHP Pruszków oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Nowej Wsi oraz Fundacja „Jestem Seniorem”.  W części pierwszej przewidziano również występy artystyczne przygotowane przez wolontariuszy ze szkoły w Komorowie oraz chór Michałowiczanka. Najmłodsi artyści przygotowali krótkie przedstawienie pt.  „Pies nie jest rzeczą”, a najstarsi specjalnie na Dzień Wolontariusza przygotowali  i wykonali utwór,  którym jako pierwsi tego dnia „śpiewająco” podziękowali wszystkim Wolontariuszom za ich pracę.

W drugiej części spotkania Wójt Gminy Michałowice wraz z koordynatorami wolontariatu i przedstawicielami organizacji pozarządowych wręczyli podziękowania za pracę woluntarystyczną w roku 2014. Do podziękowań zgłoszonych zostało 162 wolontariuszy przez 10 instytucji i organizacji działających na terenie naszej gminy. Wyróżnieni wolontariusze reprezentują m.in. Zespół Szkół w Michałowicach, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Mikołaja Kopernika w Nowej Wsi, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Michałowice, Hufiec  ZHP Pruszków, trzy koła emeryckie (Opacz Kolonia, Michałowice, Komorów), Komorowskie Stowarzyszenie Aktywnych Seniorów i Osób Dotkniętych Chorobą Parkinsona oraz Fundację Jestem Seniorem. Pan Wójt złożył również podziękowania na ręce  koordynatorów, którzy otrzymali symboliczną koszulkę wolontariatu. Każdy wolontariusz otrzymał dyplom, kubek z logo wolontariatu oraz kosmetyki przekazane przez firmy Mincer - Mona Liza oraz Kosmepol Sp. z o.o. Fabryka L’Oreal Polska.

Kolejnym punktem programu była słodka niespodzianka dla przybyłych gości - jadalne logo wolontariatu ułożone ze smakowitych czerwonych i zielonych babeczek.

Ostatnia, trzecią częścią spotkania był spektakl przygotowany przez wolontariuszy Teatru Zygzak z Tłuszcza pt. "Cyrk dojrzewania" na podstawie dzieła "Ferdydurke" Witolda Gombrowicza.

Zapraszamy do do lektury felietonu jednej z wolontariuszek - Magdaleny Nowakowskiej, który został napisany specjalnie na tę okazję.

 autor: Natalia Kremplak

 

 

/pliki/pictures/DSC_0348.jpg

/pliki/pictures/DSC_0314.jpg 

 

Wróć