Start > Aktualności

Forum Aktywności Lokalnej 2008


W dniach 25-28 czerwca 2008r. uczestniczyliśmy w świętowaniu 10-lecia Stowarzyszenia Centrum Aktywności Lokalnej. Od 10 lat Stowarzyszenie to organizuje Ogólnopolskie Forum Aktywności Loaklnej będące miejscem wymiany doświadczeń różnorodnych instytucji będących centrami aktywności loklanej. Tegoroczne FAL odbyło się w sercu Jury Krakowsko - Częstocowskiej.

W zaproszeniu przeczytaliśmy: Forum Aktywności Lokalnej jest okazją do edukacyjnego spotkania z ludźmi z całej Polski, którzy pracują na rzecz rozwoju społeczności lokalnych - animują na małą i dużą skalę, na co dzień mierzą się z wyzwaniami: współpracy, budowania grup, rozpoznawania oczekiwań, angażowania. FAL jest okazją uczenia się, jak robić to efektywniej, ale też skąd brać siłę, wytrwałość, a dbając o sprawy pilne i bieżące nie gubić celu, jakim jest AKTYWNA SPOŁECZNOŚĆ i WSPÓLNOTA.

Nie mogło nas tam zabraknąć!!!

Przez cztery dni rozmawialiśmy o WSPÓLNOCIE - czym ona jest? jak ją budować? itd. Spotkaliśmy się z wieloma ciekawymi osobami animującymi życie lokalne na Śląsku. Słuychaliśmy występów kapel ludowych z różnych regionów. Ćwiczyliśmy działanie we wspólnocie w praktyce. Wspólnie świętowaliśmy 10-lecie Stowarzyszenia CAL.

www.stowarzyszenie.cal.org.pl/

Dziękujemy organizatorom za wspaniałe przeżycia i możliwość naładowania akumulatorów do dalszej pracy!Wróć