Start > Aktualności

Czerwiec Aktywnych Społeczności "Ogródek twórczości"

    
                
  Dni Gminy Michałowice po raz kolejny stały się doskonałą okazją  do promocji lokalnych inicjatyw i zasobów, tym bardziej, że w miesiącu czerwcu odbywa się ogólnopolska akcja pod nazwą „Czerwiec aktywności lokalnej”. Inicjatywie tej przyświeca hasło „Zróbmy coś dla siebie i dla naszych społeczności”.
    
Z tej okazji podczas Dni Gminy Michałowice, Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizował spotkanie społeczności lokalnej pod nazwą „Ogródek twórczości”. Celem przedsięwzięcia było: zachęcenie uczestników do nabywania nowych umiejętności i przełamywanie własnych oporów, promowanie twórczych form spędzania czasu, oraz zaprezentowanie społeczności lokalnej inicjatyw społecznych dostępnych na terenie Gminy Michałowice a organizowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej.


     W ramach spotkania zaproponowano uczestnikom udział w warsztatach twórczych skierowanych zarówno do dzieci jak i dorosłych prowadzonych przez pracowników Ośrodka i wolontariuszy. Uczestnicy mogli nauczyć się wyrobu biżuterii, tworzyć w technice „dekupaż”, zaplatać „fiefuny”.Największym zainteresowaniam cieszyły się warsztaty tworzenia bizuterii oraz zaplatanie filofunów.

      Najmłodszym uczestnikom zaproponowano warsztaty plastyczne takie jak: wyklejanie motyli i biedronek, tworzenie „złotych rybek” z jednogroszówek oraz naukę orgiami.
Warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem społeczności biorącej udział w festynie z okazji Dni Michałowic.
 
    

    W trakcie spotkania uczestnicy mieli również możliwość wypowiedzieć się o pracy Ośrodka Pomocy Społecznej i Gminie Michałowice w anonimowej ankiecie. 

     Wspólnej twórczej pracy towarzyszyła miła i serdeczna atmosfera. Dzięki wsparciu jakie Ośrodek otrzymał od sklepów i firm - nie tylko z terenu Gminy Michałowice- możliwe było zorganizowanie poczęstunku dla uczestników warsztatów i nie tylko.
     Zorganizowanie tego spotkania oraz miła atmosfera w jego trakcie nie byłoby możliwa bez zaangażowania 15 wolontariuszy, za co bardzo im dziękujemy.

 


 
Marek Adamiak
 
 
 

Wróć