Start > Aktualności

Wycieczka z okazji Dnia Dziecka

W dniu 17 czerwca wyruszyliśmy na jakże ciekawą, wycieczkę z okazji Dnia Dziecka do „Rancza w dolinie”. Wyjeżdżaliśmy rano w pełni słońca. Wprawdzie deszcz straszył nas kilkakrotnie, ale na szczęście ulewy nie było. Zwiedzanie westernowego miasteczka rozpoczęliśmy malowaniem barw indiańskich na twarzy. Kiedy już zostaliśmy oznakowani rozpoczęliśmy zwiedzanie, była przejażdżka kucykiem, rzut podkową do beczki (wielu śmiałków brało udział, wielu do beczki trafiło!).


 
 
Po skokach na trampolinie, aż pod samo niebo, jechaliśmy bryczką. Bryczka zawiozła nas do kopalni złota. Radochy było co nie miara, dzieciaki szukały złota na pierścionki i kolczyki dla swoich mam.
 

 
Następnie zapakowaliśmy się w pociąg do Santa Fe, na który był napad. Dziki Bil chciał nas obrabować, a na końcu (kiedy nie udało mu się zdobyć łupu) zrobił nam zimny prysznic, a że pociąg nie miał szyb, to trochę nas zmoczył.
 

 
Po pełnej napięcia przejażdżce była kiełbasa z ogniska. Pychota, wszyscy głodni wszystko zjedli, na deser ciasteczka i soczki od sponsorów słodziły nam czas.

 
 
Frajdy ciąg dalszy zapewniła wszystkim dzieciom zjeżdżalnia do siana, konkurs przeciągania liny (dziewczyny górą!) oraz strzelanie z łuku. Na koniec odbyła się dyskoteka w prawdziwym Saloonie oraz zwiedzanie indiańskiej wioski.
 

 
Choć było wesoło i bardzo miło do domu musieliśmy wracać. Kto wie, może jeszcze kiedyś przyjedziemy do Rancza w Dolinie w Badowie Górnym koło Mszczonowa.
 
Wyjazd został sfinansowany ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i ozwiązywania Problemów Alkoholowych w  wycieczce wzięło udział 27 dzieci.
 
Magdalena Kwiatkowska

Wróć